eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vánoce u televize aneb které filmy a pohádky vám nesmějí ujít

Autor: Lenka — 16. 12. 2014

byl jednou jeden králČeské Vánoce se tradičně nesou ve znamení pohádek a vánočních filmů, které dokonale dokreslují sváteční atmosféru. Pohádky jsou naším symbolem Vánoc, proto pojďme společně nahlédnout pod vánoční pokličku toho, co zkrátka musíte vidět. V redakci jsme dali hlavy dohromady a tady máte skvělý tahák na vánoční podívanou.

 

České pohádky jsou přece ty nejlepší…

Říkáte si, že bez pohádek by Vánoce prostě neměly jiskru? My s vámi naprosto souhlasíme. Učitě letos nepropásněte pohádku S čerty nejsou žerty, kde si pekelná říše políčila na hamižnou Dorotu Máchalovou. K pohádkovým stálicím jistě patří také Tři oříšky pro Popelku a to jak u nás, tak i v Německu. U německých diváků se stala hitem, Libuška Šafránková si v této roli podmanila srdce nás všech a určitě se jí dočkáme hned na Štědrý večer. Mezi další stálice patří Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí, Třetí princ, Princ a Večernice, Kouzelný měšec,  Byl jednou jeden král , Dařbuján a Pandrhola nebo famózní a již profláknutý Mrazík a další.

chobotniceVánoční svátky si neumíme představit také bez filmu Chobotince z II. patra, Veselé Vánoce přejí chobotnice,  Krakonoš a lyžnicí, Sněženky a machři , S tebou mě baví svět nebo Anděl na horách.

 

Sám doma, Pretty Woman aneb zahraniční pecky, které nás dostaly

pretty womanV redakci jsme se shodli na tom, že s Vánocemi máme spojené i tyto skvostné filmy. Každým rokem se skvěle bavíme u komedie Sám doma, malý Kevin zůstane o Vánocích sám v celém domě, ale i tak přelstí vykutálenou partičku zlodějíčků. Vánoce nejsou ty pravé bez pohádky pro dospělé  s názvem Pretty Woman, která nás utvrdí v pouto lásky, či bez romantiky s názvem Láska nebeská.

A jaké pohádky a filmy máte nejraději vy? Dejte nám vědět, ať víme, na co se máme o svátcích mrknout spolu s vámi. Užijte si Vánoce a odpočívejte!

 

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace