eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Podzimní detox myšlenek: Jak na to?

Autor: Lenka — 30. 10. 2017

V hlavě vám běží změť myšlenek a vy jste ze všeho tak akorát smutná, rozladěná, na rozpacích a do toho vás bolí duše? Nečekejte na nic a ulevte svému já po vzoru našich rad.

„Teď už konečně vím, že utápět se v nesmyslech je opravdu nesmysl. Člověka to akorát položí na lopatky, sebere energii a chuť žít. Po letech ustavičného presu a deprese jsem to vzala jiný konec a rozhodla se životem ke stáří spokojeně prožít, nikoliv to překlepat a být na prášcích,“ svěřuje se Linda, které život nepřinesl zrovna růžový příběh.

Udělejte inventuru

Je dobré si čas od času vzít papír a vašimi aktuálními pocity naplnit prázdné řádky. Okamžitě pocítíte úlevu, bude se vám přemýšlet tak nějak lehčeji a hlavně budou mít vaše radosti i starosti mnohem reálnější podobu. Uvidíte je totiž na papíře, kdežto v myšlenkách sice tak nějak existují, ale přesto nejsou hmatatelné.

Popřemýšlejte o tom, proč vás trápí to či ono, a jakmile budete vědět, najděte způsoby, jak problém vyřešit. Na problémy existuje řešení, kdežto na hlouposti, kterými se trápíme beze smyslu existuje jediný lék, a tedy vykašlat se na ně a hodit je za hlavu.

Vzpomínky mají úžasnou moc

I když se za okny prohání podzim, tak vy se můžete v myšlenkách přenést třeba do období prázdnin, kdy jste byli u moře, líbali se s plavčíkem, nebo pozorovali západ slunce s vaší láskou a nad hlavami vám pokřikovali racci. Vzpomínání není znakem stáří, i když postupem času si stejně silných momentů vážíme mnohem víc.

Zastavme se v životě a načerpejte z těch drahocenných, i když dávno minulých chvilek, tu energii zase zpátky do našich všedních dní. Inspiruje nás, motivuje a navíc nás dělá zase tak neobyčejně šťastnými. Když nebudete vědět, co vám udělá radost, pohlédněte do minulosti a budete mít jasno okamžitě.

Odpusťte a poděkujte

Absolutně neplatí, že je to projev slabochů. Právě naopak. Přesně tak činí ti, co touží ve své mysli a v duši nechat panovat dost zásadní harmonii. Odpusťte těm, co vám ublížili a vlastně jim i v duchu poděkujte, ne proto, že vám zasadili rány a vy sklidili bolest, ale proto, že vám dali lekci, která vás učinila silnějšími.

Pouvažujte nad svými láskami

Ať už to byl Tomáš, Martin, David, nebo třeba Petr.  Jeden byl smíšek, druhý mudrlant a třetí klidně přednosta stanice. Každý vám něco dal i vzal, stejně tak jako i vy jim. Ať už jste s nimi byla pár měsíců, nebo roků, byli tu pro vás, protože jste chtěli být spolu. Ohlédněte se zpátky do minulosti a pouvažujte třeba nad tím, co jste spáchali za chyby. Možná objevíte klíč symbolizující vaše šťastné vztahy.

 

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace