eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kdy je vhodné ukončit vztah

Autor: dokonalazena — 19. 6. 2013

Fungující vztah je pro mnohé z nás prioritou. Když už se svým vysněným žijeme v jedné domácnosti, sdílíme společné lože, jíme z jednoho talíře a používáme jeden ručník, pak chceme, aby i vše ostatní v domácnosti s partnerem klapalo.

stk76510cor

 

Jak už to chodívá, ne vždy vztah vyjde podle našich představ a je na místě zhodnotit, kdy je třeba rozejít se. V opačném případě dochází ke vzájemnému trápení a přežívání v něčem, co pro nás už nic neznamená.

Kdy je tedy na čase vztah ukončit?

Partner vás v jistém směru irituje721040.TIF

Pohozené ponožky, jídelní návyky, řidičské schopnosti, nedochvilnost, styl vyjadřování, nebo například to, že tráví příliš času v práci či se svými přáteli. Také vás může iritovat mnoho dalšího. Jakmile zjistíte, že vás nějaká vlastnost rozčiluje natolik, že ji prostě nedokážete jednoduše přejít, pak je nejvyšší čas se rozejít. Vztek ve vás totiž bude jen narůstat.

Opustila vás chemie

První co nás na muži zaujme je jakási neviditelná síla, která nás k němu přitahuje. Říká se tomu sexuální chemie. První dny a týdny chceme trávit jen v posteli se svým miláčkem. Pokud ale zjistíte, že muž, který vás dříve tolik rajcoval, vás již nyní nedokáže ani omylem rozpálit, nenatahujte zbytečné trápení pro obě strany. Dříve nebo později se stejně rozejdete a je lepší udělat to dříve, než vás opustí rozum a skočíte do postele někomu jinému.

konec vztahu 153749957Společné zájmy jsou pryč a marně pátráte, proč spolu jste

Dříve jste měli tolik společného. Hodiny jste si povídali, chodili společně plavat, tančit, jezdili na lyže nebo se jen procházeli. Najednou si přestáváte rozumět, společné zájmy jsou ta tam a čas strávený společně vám už také nic moc neříká. Dokonce se bavíte jen o nutnostech, jako je domácnost či práce. Máte to stejně? Je na čase říct dost.

Netrapte sebe ani partnera

Máte pocit, že se vaše cesty rozešly, jen se bojíte říct nahlas, že jste na konci společných kroků a je na čase jít dál rozdílným směrem? Zamyslete se, proč se váš vztah rozpadá. Kam jste dospěli a proč již nemůžete být spolu. A pak si položte otázku, zda s tímto mužem chcete žít po zbytek života, zda s ním chcete mít děti, sdílet s ním stejné příjmení a trávit s ním téměř všechen volný čas.

Pokud si odpovíte slovíčkem NE, pak je na čase sebrat veškeré síly a vztah ukončit. Netrapte se ve vztahu, který vám nevyhovuje. Vše jednou přebolí a v takovém případě je lepší pro obě strany jít vlastní cestou.

Text: Jana Čechová

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace