eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nechci sex. Práce mám nad hlavu!

Autor: admin — 9. 3. 2012

Recese neohrožuje jenom naši peněženku, ale i naše ložnice. Domácnostem rostou dluhy, lidé musí více pracovat. Nebuďte překvapená, pokud váš partner začne mít problémy se sexem. Raději si odpusťte dovolenou, aby nemusel přemýšlet, jak na ni vydělá.

Nechci sex. Práce mám nad hlavu!

Čtěte také: Konec vztahu nevyhnutelný?

Méně sexu více práce

Věnujete se jeden druhému poslední dobou nějak méně než dříve? I když jinak všechno mezi vámi funguje? Pak nejste sami. Průzkum časopisu Good Housekeeping ukázal, že zhoršující se ekonomická situace domácností má pořádný dopad na jejich sexuální život. Nechci sex. Práce mám nad hlavu!
Dvacet pět procent respondentů v tomto průzkumu přiznalo, že se sexu věnují méně než před rokem. A to nikoliv proto, že by je jejich partner už nepřitahoval nebo si našli někoho jiného. Devadesát jedna procent mužů a devadesát dva procent žen přiznávalo, že je jejich partner pro ně stále atraktivní. Ženy nižší frekvenci sexuálního života vysvětlovaly tím, že jsou více unavené a mají starosti, muži se odvolávali na finanční potíže způsobené špatnou hospodářskou situací.

Čtěte také: Muži a jejich krize středního věku

Na sex nezbývá čas ani chuť

Aby nepřišli o práci, musí muži více pracovat nebo si dokonce najít ještě další zaměstnání. Pak není divu, že jsou ženy unavené, když starost o rodinu zůstane jen na nich a muži jsou rádi, že jsou rádi. Na sex nezbývá čas ani chuť. „Pokud je člověk ve stresu, jeho tělo vyrábí hormony, které mohou negativně ovlivnit sexuální apetit,“ říká jedna z autorek výzkumu Linda Kelseyová. Jak ukázal jiný průzkum společnosti American Express, lidé také mluví více o penězích než dříve. A láska a rozhovory o penězích, to nejde moc dohromady. Nemůžete někde ubrat a zmenšit tak stres? Vynechat dovolenou? Počkat s koupí většího bytu?
Evropa se totiž nachází v začarovaném kruhu. Jednou z příčin neutěšené ekonomické situace je podle odborníků to, že se rodí málo dětí, a tak nemá kdo vydělávat na důchody. Počet Evropanů by zůstal stejný, pokud by průměrná porodnost byla 2,1 dítěte na jednu ženu. Ale v Evropě byla v letech 2005 až 2010 jen 1,53 dítěte na jednu ženu. Vymíráme. Ale když není čas na sex, nejsou děti.

Text: mž

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace