eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jak si prodloužit život?

Autor: Jana — 2. 11. 2016

Jak prožít co nejdelší a spokojený život? Existuje pár rad, kterými délku života alespoň částečně můžete ovlivnit…

4I když si myslíme, že nemůžeme vlastní štěstí, úspěch, zdraví čí dlouhověkost ovlivnit, je to právě naopak. Každým malým krůčkem můžeme jednotlivé body posílit, dnes se podíváme na souhrn všeho zmíněného…

Smějte se

Znáte to klišé, že úsměv nestojí nic? Ono je totiž pravdivé a na oplátku pro vás udělá poměrně velké činy. Nejenom, že vám zlepší náladu, ale zaplní vás endorfiny a serotoninem, které snižují hladinu stresu v těle, uvolníte se a dokonce smíchem můžete tlumit bolest.

Pijte víno

Nenavádíme vás k alkoholismu, to v žádném případě, ale sklenička vína denně, i podle odborníků, snižuje riziko výskytu onemocnění srdce. Zaměřte se na červené víno, které je v tomto případě přínosnější.

Dopřejte si kávu i čaj

Šálek kávy denně vám rovněž přivodí lepší náladu. Odborníci sice nedoporučují přehnané množství kofeinu, to už zdraví prospěšné není, ale v malé míře navodí blahodárné účinky.

Hýbejte se

Musíme uvést na pravou míru, jak moc pohybu je potřeba. Často si totiž myslíme, že když strávíme v posilovně dvakrát týdně dvě hodiny denně, pak tělu vynahradíme zbývající hromadu prosezených hodin u počítače. To ale není pravda. Začněte více chodit, protahovat se, jezdit na kole, hýbat se. Jakkoliv. Prodloužíte si tím život.

Obklopujte se milovanými

Podle některých studií žijí déle lidé, kteří mají dobré přátelé a milující rodinu. Nehledejme v tom logiku, prostě to tak je. A proto, milujte se a radujte.

Jezte střídmě

Nepřecpávejte se, zapomeňte na fast foody a jezte pravidelně. Tělu opravdu prospívá, když jíte každý den ve stejnou dobu. Zvykne si a nemá potřebu žádné zásoby škudlit na horší časy.

Spěte dobře a dlouho

Je to tak, spánek tělu dodá spoustu energie, regeneruje orgány a připravuje se na další náročný den. Jestliže máte spánku málo, čeká vás únava, podrážděnost i vyšší množství stresu. Pokuste se spát alespoň 6-7 hodin, prospěje to délce vašeho života i vaší celkové spokojenosti.

 

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace