eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hladovka jako dieta?

Autor: admin — 1. 2. 2008

Musím zhubnout co nejrychleji, napadne vás při zkoušení plavek. A tak přestanete jíst… Jenže hladovka vás vyhladoví, a to doslova!

hladovka jako dieta

Výjimkou je hladovka z léčebných důvodů, která má za úkol detoxikovat organismus.
Při hladovce bere tělo energii z vlastních zásob. Nejdříve dojde k úbytku svalů a až poté, po několika dnech, začne ubývat tuk. V té době už ale může hladovka vlivem nedostatku základních živin organismus poškozovat. Velký hlad, nervozita a zatížení ledvin i lymfatického systému rozhodně nepatří mezi vhodné prostředky k hubnutí.

Když nebudete držet hladovku správně, můžete si uškodit – rozhodíte si metabolismus, hrozí i úbytek svalové či kostní hmoty, snížení imunity a samozřejmě jo-jo efekt. Riskujete i onemocnění cukrovkou.

Detoxikační hladovka

Doma ji můžete držet maximálně 3 dny, více už jen pod dohledem lékaře. Začíná se lehčími dny, které přejdou do hladovění, a pak následuje zase pomalé rozjímání se zeleninou, ovocem a lehkými pokrmy. Ale zase opatrně! Hříchy v těchto zákonitostech můžou nejen vynulovat účinky hladovky, ale také poškodit organismus.
Během detoxikační hladovky je nutné hodně pít. Chcete-li očistný proces uspíšit, vařte si detoxikační čaje.

(text.cz)
Foto: www.pixmac.cz

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace