eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jak se naučit zapomenout?

Autor: Jana — 4. 11. 2016

Špatné vzpomínky, křivdy, nepříjemné zkušenosti nebo osobní prohry dokážou být vtíravé a nedají nám spát dlouhé týdny, měsíce i roky. Naučte se je nechat plavat, abyste opětovně našli klidné spaní.

zapomenout-1Změňte svůj pohled na situaci

Často se opravdu snažíme zapomenout na to, co nám tolik ublížilo, ale mnoho situací nám to pořád připomíná a s každou vzpomínkou navíc křivda či bolest ožije a znovu se připomene. Emoce jsou propojeny se samotným prožitkem a ne vždy se daří je ovládat. Je však potřeba začít s prací sami na sobě. Uvědomit si, že všechno v životě neovlivníme a proto nemůžeme odpovídat za vše, co se nám stane.

Krok za krokem k lepším zítřkům

Je potřeba přestat si vše vyčítat, nebo se utápět ve vlastním neštěstí. Krůček po krůčku se z toho musíte dostat, abyste zase začali normálně žít a získali zpět ztracenou energii. Nemůžete sice změnit to, co se stalo, ale můžete změnit svoje vnímání dané situace a to jak se k ní do budoucna postavíte.

Hledejte na situaci to lepší

Nikdo vám neslíbí, že změna přijde už za pár týdnů, zejména tragické události v nás na dlouho ponechávají stopu neštěstí a smutku. Místo smutných vzpomínek se pokuste vytvořit novou sérii hezkých, které jste prožili. Neptejte se, proč se to stalo právě vám, ale najděte cestu, jak z ní ven. Některé situace nás navíc mají mnohému naučit, jen to v danou chvíli nemusíme vidět. Když vás například opustí partner, pokuste se na tom vidět to lepší. Nemusíte už řešit věčně poházené oblečení po zemi, nebo se s ním hádat.

Rituály vám pomohou změnit myšlení

Vyzkoušejte si pár rituálů, které by mohly změnit vaši bolest. Odpusťte člověku, který vám ublížil, rozlučte se s tím, kdo vás opustil. Vytvořte si malé gesto či symbol, který vám pomůže situaci zvládnout. Je to však jeden z posledních kroků k novému startu a proto si musíte být jistí, že jste schopni opravdu odpustit, že to nejsou jen planá slova. I malý rituál vám pak může každý den připomenout, že se již nechcete utápět v neštěstí, zášti, nenávisti a smutku, ale že chcete a musíte pokračovat dál.

foto: pinterest.com

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace