eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Záškodníci vztahů? Děti z předchozích partnerství

Autor: Jana — 18. 5. 2017

Po čase vám dojde, že váš partner může být sebedokonalejší, ale pokud jeho či vaše děti z přechozího vztahu nejsou ztotožnění s vaším názorem, pak vám mohou udělat ze života peklo.

Děti, které se snaží rozvrátit nová partnerství svých rodičů, nejsou žádnou výjimkou. Nakonec právě ze svého nepřejícného chování pak dokáží řádně čerpat.

Děti dokáží udělat ve vztahu peklo

Obvykle se po rozchodu či rozvodu o děti stará matka. Muž si je bere jednou za 14 dní na víkend, zatímco přes týden jinde začíná nový vztah, možná také se ženou, která má již děti. A naučit se fungovat s dětmi nového partnera není tak snadné jak se může na první pohled zdát.

Macecha či otčím jsou často těmi, kterým se dává za vinu rozpad původního vztahu rodičů. O to horší pak je naučit se s nimi fungovat, natož se dělit o matku či otce.  Z druhého pohledu to také není snadné. Každé dítě je vychovávané jinak, má jinou povahu a ta se nám na dítěti našeho partnera nemusí vůbec líbit. Jestliže chceme žít s ním, musíme jeho děti tolerovat se vším všudy, a to je opět často kamenem úrazu.

Nikam nespěchejte

Z pohledu dospělého je potřeba dát všemu patřičný čas. Děti nového partnera by vás neměly vnímat jako hrozbu, nebo nepřítele. Zkuste jim dovolit, aby se s vámi mohli plně seznámit. Nenastupujte na ně, jako nová „rodičovská autorita“, spíš jako kamarád/ka. Hodně také záleží na věku dětí. Ženám pak často vadí, že má její nový partner větší zájem o své děti, než o ty její. Což je ale také zcela logické, protože udržet si dobrý vztah s vlastními dětmi je pro každého to nejdůležitější.

Nenasazujte na pravé rodiče

Nemějte pocit, že musíte bojovat o pozornost nového partnera vůči jeho bývalé ženě ani vůči dětem. Takový vnitřní boj nakonec vybublá na povrch a vztahu jen ublíží. Když se vám podaří nastolit vzájemný respekt alespoň v mezích slušnosti, budete mít téměř vyhráno.

Jak se „poprat“ s dětmi záškodníky

Nejlepší variantou je, naučit se s nimi fungovat. Někdy to však není zcela reálné a pak hodně záleží na jejich otci, či matce, nakolik stojí o váš společný vztah. I když je mnoho případů, kdy děti úspěšně rozbily nespočet vztahů, jsou i takové, které vše zvládly ustát a vydržely spolu. Dejte tomu čas, snažte se dětem porozumět     a naslouchat, mluvte o všem se svým novým partnerem/partnerkou a navozujte příjemné situace, kdy se budou všichni zúčastnění cítit dobře. Když budou děti partnera zákeřně škodit, zkuste se stáhnout do pozadí   a nechejte siutaci řešit partnera, stejně jako když budou škodit vaše děti, snažte se i pro ně být féroví a reagujte stejně. Pak už nezbývá než si jen přát, aby vše fungovalo co nejlépe…

foto:pinterest.com

 

 

 

 

 

 

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace