eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jak vyléčit srdce, když vám (ex) láska darovala zklamání?

Autor: Lenka — 28. 9. 2017

Když láska odejde z vašeho života a vezme si kus z vás s sebou, vždycky to bolí a bez potoků slz se to prostě neobejde. Roníte zrovna slzy krokodýlí a nevíte, jak ze začarovaného kruhu nešťastné lásky procitnou zase do šťastné reality? Kde najít sílu se vzchopit, jak se vzpamatovat a být zase sama sebou?

„Před rokem jsem si prošla ošklivým rozchodem. Já ho milovala a on mi pláchl za jinou sukní. Ta, která mě nesahala ani po kotníky, a právě tu on začal zbožňovat místo mě. Je to klišé, ale po čase vaše duše přece jen stonat přestane. A pak si budete říkat, co vlastně jste na něm viděla. Teď vím, že až tak báječný ve skutečnosti nebyl. Jen růžové brýle počáteční zamilovanosti mi ho takhle zobrazovaly,“ svěřuje se Kateřina (33).

Uvolněte emoce

Plačte, nadávejte, hartuste, dělejte cokoliv tak, jak to cítíte. Jen nerezignujte na všechny a na všechno. Ty negativní bolestivé pocity musí ven, a to co nejdříve. Pokud je tam budete tutlat, ve vaší duši dřív či později začnou tlít. Hromada těchto navrstvených a jakože uklizených pocitů na sebe nenechají dlouho čekat a položí vás na lopaty tehdy, kdy to budete nejméně čekat.

Mějte jasno

Rozchody po smsce či emailu jsou pro děti. Vy chcete rozumné zacházení hodno dospělých. Stejně jako jste se scházeli proto, že vám spolu bylo fajn, se sejdete naposledy a rozuzlujte všechny uzly, které vás k sobě pojí. I když vám to bude k ničemu, je lepší vědět, co se přihodilo, než si s tím dobrý půl rok lámat hlavu.

Buďte tady sama pro sebe

Přestaňte řešit okolí a zaměřte se na sebe. Zdokonalujte se ve vzdělání, sáhněte si na věci, co vám spustí radost a nechtějte se zanedbáváním sebe  vzdalovat od vašeho vnitřního emočního chaosu. Moc daleko byste stejně nedoběhli a zbytečně byste si jitřili rány, které se musí pěkně zahojit. Na památku na vašeho bývalého vám zůstane jizva, která bude symbolem pěkných i poučných chvil, které jste vzájemně dali jeden druhému.

A co takhle vytlouci klín klínem?

Je to na každém z vás. Avšak pokud nejste zcela smířeni s jednou ex láskou, těžko se naplno otevřete té, co má přijít. Neblbněte druhému mužskému hlavu, když sama nevíte, kde vám stojí ta vaše. Nejenomže byste si zase zkomplikovala situaci, ale především byste dotyčného využila, aby se stal vaším převozníkem. Tito lidé vás do vztahu nedostanou, co však ale zvládnout dokonale je připrava na ten, co má teprve přijít. Avšak bohužel pro něj s někým úplně jiným.

 

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace