eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vyhněte se chybám v oblékání

Autor: admin — 16. 1. 2012

Pokud si nejsme jistí, že právě tyhle rifle nám maximálně sedí, obvykle si je nekoupíme. Říká se „každý pes jiná ves“, což platí i u oblékání, někteří lidé si obléknou kombinace, které spíše odrazují. Vyhněte se těmto chybám již při nákupu.

Vrstvení oblečení

Vrstvení je věda sama o sobě, a pokud s ní neumíme zacházet, dopadne to katastrofálně. Proto je nutné na vrstvení myslet již při nákupu oblečení. Vrstvení se týká především tílek, triček, košilí, vestiček, sukní a šatů. Jakmile se nám do vrstvení zaplete nevhodný kousek, může to celý outfit zkazit. Držte se tedy jednoho stylu, nekombinujte několik vzorů dohromady. Spodní trička by měla být výraznějších barev, aby byla vidět, další vrstvy už mohou být méně nápadné a nejvhodnější jsou ty s velkými výstřihy. Nezapomínejte ani na doplňky, které k tomuto stylu nedomyslitelně patří. Zda vyberete klasiku ve znamení stříbra, nebo radši barevné korálky je čistě na vás.

Vyhněte se chybám v oblékání

Čtěte také: Módní zločiny

Hra s barvami

Ačkoliv se vícebarevné komplety stávají velmi oblíbenými mezi módními návrháři a na módních molech jich můžete vidět obrovské množství, i zde je potřeba dávat pozor na pár věcí, ať nevypadáme jako klaun. Pokud má každý kousek oblečení, včetně bot a kabelky, jinou barvu, pak musíte volit jednak barvy blízké v barevném spektru, které se k sobě hodí, a jednak je také vhodné volit například jen matné materiály. Jeden doplněk se může lesknout, ale představte si, že budete celá blyštět, jako naleštěné zrcadlo – moc dobrého dojmu asi neuděláte.

Vyhněte se chybám v oblékání

Čtěte také: 5 nejčastějších módních faux pas aneb jak se vyhnout trapasu

Velké svetry a obří sukně

I svetry a sukně větších velikostí se vrací do módy, jistě nějaký takový svetr najdete na půdě po babičce. Nic se nemá přehánět a například veliké a široké sukně se budou lépe vyjímat na ženách, kterým příroda nadělila dlouhé nohy. Nižší postavy budou působit totiž ještě menší a také by vás tento tip mohl nepříjemně rozšiřovat. To stejné odpovídá svetrům. Ona velikost či šířka není vše a sama nejlépe ohodnotíte, zda vám zrovna tento svetr bude slušet, vyzkoušejte si klidně dva, tři, než se rozhodnete, ať pak nemáte doma zbytečný kus hadru. Svetr může být dlouhý a může mít i široký límec, vybírejte ale radši takové, které budou kopírovat vaši postavu.

Vyhněte se chybám v oblékání

Čtěte také: Sandály a ponožky aneb problematika odívání mužů

Při oblékání se řiďte vlastním citem, zas tak složitého na tom nic není a pokud si nejste úplně jistá, vezměte si na pomoc s sebou kamarádku, o které víte, že vám upřímně řekne svůj názor.

Text: Jana Čechová

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace