eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Chcete hubnout? Tak nastavte vaši mysl správně

Autor: Lenka — 13. 9. 2017

Rádi byste shodili nějakou tu zátěž v podobě tukových polštářků, avšak vůbec se vám to nedaří a spíše ručička šplhá směrem nahoru? Zajímá vás, kde je jádro pudla, že se vám děje zcela opačný efekt a vy hravě přibíráte, nebo vaše váha stojí? Pojďte se na tuto záhadu mrknout společně s námi.

„Dokud jsem hubnula pro ostatní a ne sama pro sebe, nikdy jsem nedosáhla žádných výsledků. Prostě jsem se v tom plácala, utrácela za předražené krabičky, koktejly a ve výsledku jsem přibrala dalších pět kilo k mé již existující nadváze. Konto naříkalo, já se trápila a odraz v zrcadle byl opravdu všechno, jen ne uspokojivý,“ vzpomíná na své hubnoucí nešvary, dnes již spokojená kosmetička Jitka (33).

Musíte vědět, proč to děláte

Hubněte vždycky a zásadně proto, že to tak chcete vy sama. Jasně, že díky tomu spadne čelist až na zem vašim kolegyním, okolí i partnerovi, ale především vy se budete cítit naprosto skvěle. Když máte pádný důvod, cesta k cíli se najde vždycky. Tahla silná myšlenka platí i v rámci hubnoucího snažení. Tak na ni pamatujte.

Stopněte stres

Před tím, než vyhlásíte boj nadbytečnému tuku, se ujistěte, že jste po duševní stránce v pohodě. Pokud vás trápí deprese, smutek, nebo jste vypjatí, nezatěžujte organismus dietou. Stejně ji nedodržíte a budete ještě ve větším presu. Však ono se to za týden či dva nezblázní a jakmile budete v pořádku, tak můžete zase hravě začít.

Najděte vaše chyby

Věnujte také čas tomu, že zjistíte, v čem nejvíce chybujete, abyste mohli situaci napravit a ulehčit si tak cestu k vysněné postavě. Možná tomu nebudete chtít věřit, ale kila skáčou nahoru i díky nedostatku spánku, kdy do sebe dostaneme mnohem více kalorií, abychom se udrželi bdělí, či snad třeba z věčného hladovění během celého dne.

Stanovte si rozumné cíle

Chcete shodit dvacet kilo do měsíce? Tak pak se svezte z obláčku naivity zase pěkně dolů. Zapomeňte na drastické hubnutí a spíše preferujte racionální stravování, než přísný jídelníček, co z vás vysaje energii a i klíčové živiny. Tato zdravá cesta je sice pomalejší, avšak rozhodně trvalá. A na konci na vás žádný JOJO efekt opravdu nečíhá.

Mějte se ráda

Nemá cenu se nemít ráda jenom proto, že byste měla být o něco štíhlejší. Pokud si k sobě vypěstujete něco jako nenávist nemůže to nikdy dopadnout dobře. Moc podvědomí a naše psychika s fyzičnem jsou propojené nádoby. Když začne pokulhávat jedna část, ta druhá se brzy přidá. Tak si nepřidávejme zbytečně další náklad a kráčejme životem v rovnováze.

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace