eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vyhrajte nad podzimním nachlazení a splíny. Přinášíme pár zaručených TIPŮ!

Autor: Míša — 14. 11. 2017

Asi jste to občas zažili i vy. Konec léta se přehouplo do podzimního období, kdy se začíná ochlazovat-především ráno, a přes den teploty vyskočí opět nad patnáct stupňů Celsia. Trpíme nejen my, zahaleni opět po roce v šálách, ale trpí i náš organismus. Jsme unaveni, rýma a kašel si jdou ruku v ruce, a ani horečky nejsou nic neobvyklého.

Období chřipek, podzimních depresí a špatné nálady je zde! Přinášíme pár TIPŮ, jak posilovat naši imunitu a jak se bránit nebo vyvarovat se úplně takovýmto stavům.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se píše v nejedné knize, vše ovlivňujeme my sami. Především psychika hraje důležitou roli. Velkým problémem je také oslabený imunitní systém a nepřiměřená zátěž pro tělo, jako je nezdravý životní styl
nebo nedostatek vitamínů v potravě.

 

Co pro sebe můžete udělat a nebude vás to nic stát?

1) Nepřetěžujte svůj organismus – pokud cítíte, že je toho na vás moc, jednoduše se pokuste vypnout.
Z práce běžte domů, uvařte si dobrý čaj, lehněte si třeba s knížkou nebo relaxujte u příjemné hudby. Nemyslete na špatné věci ani se nestresujte tím, co vás drtí v práci! Hodně lidem také pomáhá horká koupel
s bylinkami, ať už v podobě různých pěn, éterických olejů nebo různých tinktur.

2) Snažte se v práci i doma udržovat příjemné prostředí – místnosti nepřetápějte, často větrejte.
Pozor opět na klimatizaci i v tomto období! Na stůl v kanceláři si postavte vázu s květinami, obrázek…
zkrátka něco, co vás naladí na příjemnou vlnu.

3) Přijímejte vitamíny – především vitamín D, kterého je v podzimním období ze sluníčka málo. Jezte hodně zeleniny i ovoce. Ideálně se vždy zaměřte na sezónní plody. Teď je vhodná doba na jablka, hrušky, rakytník, švestky a také ořechy jsou v pořádku :- )

4) Otužujte se – I když je venku sychravo nebo tak trošku pošmourno, nebojte se a vyražte ven! Stačí se jen dobře a vhodně obléknout, a taková půlhodinová procházka na čerstvém vzduchu opět podpoří vaši imunitu
a navíc se budete i hýbat, což jistě ocení nejedna z vás.

5) Nevyhýbejte se kamarádům

Myslíte si, že se před podzimní depkou schováte doma za zavřeným oknem? Omyl! Rozvrhněte si čas tak, abyste se každý den bavili. Obklopte se přáteli a vytvořte si společný program. Vyzkoušejte kurz vaření, lekci jógy, aromaterapii, nebo si vyjeďte na wellness pobyt. Kromě aktivního odpočinku budete mít navíc spoustu nových zážitků, nad kterými budete v budoucnu společně rozjímat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejen psychologové se shodují na jedné důležité věci a to, že štěstí je otázkou rozhodnutí a úhlu pohledu,
jak se na danou situaci díváte. Někteří lidé se na podzimní sychravé dny dokonce těší. Jedni se těší, že si zalezou s knížkou a teplým čajem do postele, jiní zase na cestování, protože na podzim jsou například jihoevropské metropole jako stvořené k návštěvě. Například v Římě nebo Barceloně je na podzim velmi příjemné počasí. Nejenže si rozšíříte obzory, ale navíc si prodloužíte léto.

6) Vybarvěte se

I barvy mají vliv na naši náladu. Týká se to nejen barev v prostředí, ve kterém se pohybujeme, ale i barev, do kterých se oblékáme. Například červená je barva energie a optimismu, žlutá je barva slunce a světla, která symbolizuje tvůrčí schopnost a moudrost nebo například zelená nás umí uklidnit.
Možná proto se tak dobře cítíme v přírodě.

Podzim je období plné barev. Nechte se jím inspirovat a popusťte uzdu své fantazii.
Oblečte si bláznivé oblečení, které vám v šatníku zabírá místo jen proto, že je vám líto ho vyhodit a pusťte si oblíbenou hudbu tak hlasitě, jak sousedi snesou. Do ruky vezměte štětec a projevte svou osobnost na malířském plátně. Zvěčněte temperami svou aktuální náladu, pohled z okna nebo libovolnou abstrakci. Přestaňte se na chvíli brát vážně a užijte si chvíli, kdy můžete být sami sebou.

7) Uvařte si něco zdravého – zkuste něco z naší sekce recepty (a odkaz na recepty vaříme zdravě)

 

 

 

 

 

Vzhůru do boje milé dokonalé.

Vaše aNina

 

 

 

 

 

Sdílejte tento článek


Komentáře


Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace