eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Stylově nejen do Nového roku

Autor: Klára — 19. 12. 2016

No nad tím ani neuvažuj, že bys nešla!“ zpražil mě kolega, když jsem jen náznakem zmínila nápad neúčastnit se našeho firemního Vánočního večírku. „Máš jen dvě možnosti: jdeš, a nebo jdeš“. Od této chvíle jsem se začala stresovat. Stresovat ve smyslu „co si mám zatraceně vzít na sebe, vždyť nic nemám!“ Jsem prostě klasická ženská… :- )

Položme si nyní ruku na srdce a přiznejme si, která z nás by před některou ze společenských akcí tento problém alespoň občas neřešila? Přejeme si být krásné, nejlépe nejkrásnější, obdivované. Můžeme toužit po tom, aby si nás konečně všiml kolega z vedlejší kanceláře. Ambice jsou vysoké. Pak ale mnohé z nás přijdou k šatníku a uvidí tam stále ty samé šaty, které jsou sice pohodlné, ale žádnou velkou parádu již nenadělají. Jsou totiž, podle nás, okoukané a nudné. A panika se stupňuje. Okamžitě máme chuť jít do obchodu a vybrat si tam ty nejkrásnější šaty, ať to stojí, co to stojí. Pak si ale vzpomene, že ještě nemáme nakoupeno poměrně mnoho dárků pro blízké a částka na našem účtu se bohužel ani trochu neblíží obnosu, kterým disponuje dědička hotelového impéria Paris Hilton. Tak si řekneme, že se spokojíme s těmi černými, které jsme měly i roky minulé. Vždyť nám nakonec sedí dobře. A v duchu si říkáme, že je to letos určitě naposled…

Proč by se z nás však měla vytratit vánoční jiskra? Radost si přece udělat můžeme. Občas dokonce musíme. A oslavy spojené s koncem roku patří vždy mezi ty nejjiskřivější, nejzářivější a pro mnohé i třeba nejdůležitější co se šatů týká. Občas stačí doslova jen pár korun pro to, abyste se cítila výjimečně. Nemusíte si totiž hned kupovat šaty za tisíce. I v levných módních řetězcích se dají najít kousky, které Vás nezruinují. Stačí jen chvíli hledat. 

A jaké trendy letošního roku se hlásí o slovo nejvíce?

V první řadě je to vše, co se blýská a třpytí. Prvky zlata, stříbra či s metalickým efektem nelze v obchodech přehlédnout. Jsou totiž absolutně všude! Osobně doporučuji kombinovat s černými či méně výraznými kousky, aby toho blýskání nebylo zase moc – černé lodičky, méně nápadná halenka či decentní psaníčko efekt lesku opticky utlumí (přece jenom vypadat jako disko koule si přeje jen málokdo). 

Co když jste zastáncem spíše klasiky, ovšem černá sukně s bílou košilí se Vám zdá na večer opravdu nudná? Či dokonce jdete na večírek přímo z práce, do které opravdu nemůžete přijít ve výrazných kouscích oděvu? Já osobně bych vsadila na červenou. Takzvané malé červené se stávají jistou klasikou šatníku každé ženy, stejně jako je tomu u malých černých. Dobře střižený kousek totiž působí jak seriózně a elegantně, tak i sexy. Stačí zvolit správné doplňky. Přes den nosit s černým sakem, večer sako odložit a voilà, z úřednice se najednou stanete sexy ženou. 

V slavnostnějším oděvu se nemusíte bát jít ani ke štědrovečerní večeři, i když se bude konat pouze doma v rodinném kruhu. Jistě, chápu, že v teplácích a tričku je sice pohodlněji, nicméně řídit se heslem „speciální příležitosti si žádají speciální přípravu“ není na škodu. A chcete přeci na vánočních fotografiích vypadat skvěle, ne?

Autor textu: Mája z blogu MesFantaisies

Foto: Pinterest

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace