eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jak si zpříjemnit návrat do práce

Autor: Klára — 13. 10. 2017

Na dovolené si člověk odpočine a pustí práci z hlavy. Prostě vypne. Po letním relaxu by se dalo čekat, že budeme odpočatí a plní energie. Návrat do práce ale může být velmi stresující, ten kolotoč povinností a uzávěrek se totiž začíná znovu roztáčet. A právě proto bychom si měli první pracovní dny zpříjemnit a najít na nich to pozitivní.

Organizace času i prostoru

Po návratu z dovolené se na vás valí jedna povinnost za druhou. Důležité je proto nepropadnout panice a všechny úkoly si v klidu naplánovat. Existuje pro to spoustu pomocníků. Například lepicí bločky Post-it, které vám důležité úkoly vždy připomenou. Nalepit je můžete prakticky kamkoliv, jak na stěnu, tak i na počítač. A pokud si své úkoly plánujete raději on-line, můžete vyzkoušet i digitalizovanou verzi těchto lepících papírků, a to mobilní aplikaci Post-it.

Pořádek je důležité mít nejen v úkolech, ale také i na svém pracovní stole. V uklizeném prostředí se totiž člověk cítí mnohem lépe a díky tomu mu jde práce více od ruky. K většímu pořádku na pracovním stole přispějí i organizéry na kancelářské potřeby.

Malá radost každý den

Určitě víte, jak náročné je vstát do práce první den po dovolené. Potěšte proto sami sebe každý den nějakou drobností, co vám zvedne náladu. Může to být výborné latte, nová myš k počítači, vaše oblíbená zmrzlina nebo nové balení barevných bločků Post-it.

Vtipné vzkazy

Dávat je někdy větší zábava než brát. Rozveselte své kolegy – nalepte papírky Post-it s vtipným vzkazem na jejich stůl či monitor. Nikdo nemusí hned vědět, kdo je autorem těchto vtípků, díky tomu to bude ještě zábavnější. Bločky Post-it také s kolegy oceníte při poradách a společném brainstormingu.

Zútulněte si kancelář

Práce je vlastně takový druhý domov, kde mnozí tráví více času, než v domově skutečném. Neomezujte se tím, v jakém prostředí pracujete, často lze pracovní prostor upravit tak, abyste se v něm cítili příjemně. Upusťte uzdu fantazii a zkuste sami svoji kancelář vylepšit. Můžete například použít barevné papírky Post-it a vytvořit z nich nápadité obrazce na zdi. Pokud vám připadá tento nápad příliš extravagantní, zkuste „umírněnější“ variantu. Nalepte si na zeď vaše oblíbené fotky nebo si jimi ozdobte nástěnku. Pohled na fotografie zachycující okamžiky s vašimi nejbližšími vám vždy zlepší náladu.

TIPY:

Lepicí bloček 3M Post-It Super Sticky

Lepicí záložky 3M Post-it

Samolepící nástěnka 3M Post-it, 58,5×46 cm

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let působení v oblasti inovací. V Praze třetím rokem působí Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací. Více informací o společnosti 3M a jejím nasazení pro inovace je k dispozici na portálech 3M.cz a 3Minovace.cz.

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace