eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Do roku 2018 vstupte s čistým stolem

Autor: Jana — 31. 12. 2017

Svátky a konec roku vůbec přináší pořádný shon. Možná jste na tom podobně, jako mnozí z nás, když se po svátcích se cítíte vyčerpaní a víte, že nezbytně potřebujete dobít baterky a restartovat celý svůj „systém“. Poradíme jak na to.

Stav, po kterém volá vaše tělo i mysl můžeme nazývat obnovení, detox nebo třeba nový začátek. Někteří si tyto myšlenky rádi označí jako „novoroční předsevzetí“ a je vlastně jedno, jaké jméno tomu dáte, důležitější je, jaké kroky k tomuto procesu podstoupíte.

Začněte s úklidem

Nebudeme po vás chtít, abyste si uklidili ve skříni nebo pod postelí, i když to by k lepšímu psychickému pocitu rozhodně také prospělo. Doporučíme vám, abyste se vrhli na očistu všeho, co vás brzdí. Proberte si sami v sobě, kolik věcí vám ve vašem životě bere energii a zbavte se toho. Celou očistu můžete podpořit tím, že svému tělu dodáte potřebné vitamíny, minerály a veškeré živiny, které jsou zdraví prospěšné. Tedy už žádné cukroví a bramborové saláty plné majonézy. Nastartujte svůj metabolismus, ten jde totiž ruku v ruce s vaší hlavou. Energie, posílená imunita i lepší zažívání vám vlijí optimismus do žil, věřte nám! Nakonec spousta nemocí pochází právě ze znečištěných střev, když je máte v rovnováze, je v rovnováze i vaše imunita.

Zaměřte se na to důležité

Jestliže jste si ve svém domě, i ve své hlavě protřídili to podstatné a zbytek „vyhodili“, pak je načase stanovit si přesné priority. Napište si na papír, co vás v průběhu měsíců čeká za splnění úkolů, ať už je to uvařit dětem oběd, nakoupit věci do školy, nebo řídit firmu. Vše se počítá a vše se dá taky jasně pojmenovat. Některé věci jsou méně důležité, mohou se delegovat na jiné (ať už v práci nebo doma) a nebo se mohou prakticky odstranit. Uvědomte si, na co přesně chcete mít ve svém životě čas, co vás psychicky vyčerpává a co můžete na nějaký čas úplně uložit k ledu a nemít tak dále výčitky, že to nestíháte. Vstupujte do roku 2018 s jasnými prioritami, bude se vám snáze dýchat.

Myslete dopředu

Základem je mít svůj diář pořád po ruce a psát si do něj vše, co vás čeká. Čím lépe si budete týden po týdnu plánovat, tím lépe budete plnit vše, co chcete či nezbytně potřebujete. Chytré telefony vám v tomto směru rovněž pomohou na maximum, a vy se tak dále nemusíte trápit, že zapomenete na nějakou schůzku ať už v práci se svým týmem, nebo doma se vzdálenou tetičkou. Nezapomeňte si do diáře psát i termíny, které chcete strávit s nejbližšími, aby se vám nestalo, že vám na daný víkend či odpoledne najednou skočí pracovní schůzka. To by bylo mrzuté.

A nezapomeňte, ne vše musí být tip top dokonalé. Důležité je také žít svůj život tak, abychom byli hlavně šťastní a naplnění.

 

foto: pinterest.com

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace