eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Mužský pohled aneb Když na mateřskou zamíří chlap!

Autor: Lenka — 31. 12. 2016

Doba s sebou přinesla mnohé vychytávky, třeba takové, že dnes nemusí na mateřskou jít výhradně a jenom ženy. Možnost volby je také v rukou mužů. A vzhledem k tomu, že nám v redakci nedá zvědavost spát, jsme se rozhodli zjistit,  co si o této variantě páni tvorstva vlastně vůbec myslí.

Dalibor (43): Jsem ze staré školy, tohle je prostě úděl ženy

„Kdybych se měl namísto vydělávání peněz starat o dítě a nechat se živit od své ženy, cítil bych se jako naprostou pitomec. Chlap je ten, kdo obstarává rodinu, přináší do společního rozpočtu peníze a stará se o to, aby nechyběly. I když žiji s o deset let mladší ženou, tak jsem opravdu rád, že ctí toto staré, leč fungující pravidlo. Ona vychovává děti  a vytváří atmosféru domova, kdežto já zase vydělávám. S takovými novotami, aby chlap přebaloval, pral a vyvařoval dudlíky, prostě nejsem za jedno, jsem klasik a kopu za standardní rozdělení mužských a ženských rolí,“ vysvětluje hypotéční poradce.

 

Kamil (26): Na mateřské jsem já, Karolína totiž vydělává víc

„Já jsem obyčejnský číšník, kdežto moje o několik let starší žena je advokátkou. A tak není divu, že vydělává několikanásobně víc, než já. S příchodem naší Natálky na svět jsem tedy nastoupil na mateřskou já, zatímco moje drahá zůstala v pracovním procesu. A jak k tomu přistupuju? Nemám s tím žádný problém, spíše se dá říct, že si to užívám. Dokonce jsem se naučil vařit i báječně péct,“ svěřuje se sympatický mladý tatínek.

 

Filip (38): V severských zemích jdou na to od lesa, máme se v tomto směru ještě co učit

„Pracoval a žil jsem v Norsku několik let, a právě tady je naprosto normální, že muž tráví nějakou dobu na mateřské dovolené, během které pečuje o dítě a buduje si s ním vztah. Dítě by mělo vnímat nejenom přítomnost ženy jakožto matky, ale také muže jako svého otce. A to nejenom z toho důvodu, aby měl jak ženský, tak mužský vzor, ale také z toho, aby otec své dítě znal, porozuměl mu, nebo neměl obavu malé miminko vzít z postýlky a pochovat si jej,“ osvětluje svůj nevšední názor mladý technický specialista.

freedigitalphotos.net

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace