eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Leonardo DiCaprio se zúčastnil demonstrace za klimatické změny

Autor: Jana — 16. 5. 2017

Tisíce lidí demonstrovalo stý den od zvolení Donalda Trumpa do role nového prezidenta, aby dosáhli opatření, která povedou k respektu v rámci změn klimatu. Trump tyto změny popírá.

Tisíce demonstrantů se v sobotu 29. 4. 2017 vydalo na cestu skrze Pennsylvania Avenue s cílem „obklíčit“ Bílý dům. Organizátoři akce uvedli, že dalších asi 300 sesterských pochodů se konalo po celé zemi včetně Seattlu, Bostonu a San Franciska. V Chicagu pak vedli svůj pochod demonstranti z federálního náměstí v Down Town až k budově Trump Tower.

„Jsme tady, protože neexistuje žádná planeta B,“ řekla zástupkyně kostela Bethel AME, Mariam White-Hammond. Účastníci demonstrace uvedli, že jsou proti Trumpovu výroku, ve kterém stálo, že klimatická změna je podvod. Trump zpochybnil oteplování země a za původní viníky označil emise způsobené člověkem. Jeho tvrzení pak podpořili někteří vědci. Jedna z Trumpových společností se zabývá těžkou ropných vrtů a dále pak velké množství emisí vzniká v uhelných elektrárnách v rámci skleníkových plynů. Protest byl namířen i proti nim.

Více než 2000 lidé se shromáždilo v Maine State House v Augustě, kde přednášeli lobisti a majitelé solárních společností. „Viděla jsem z prvního pohledu dopad na změnu klimatu nejenom v zálivu Maine, ale také na naše vyvíjející se rybářství a na pobřežní komunity, které na nich závisí,“ řekl Richard Nelson.
V rámci demonstrací se rovněž diskutovalo o významech řešení klimatických změn v průmyslových odvětvích, jako jsou obnovitelná energie, lesnictví, zemědělství a mořské plody. I město Tampa na Floridě mělo svůj pochod, kde se lidé svěřili s obavami z hrozby stoupajícího moře.

Demonstrační prospekty nesly různá hesla, jako například „Love Life“ nebo také „Do not Kill Otters“. A na některých pochodech se objevili i známé osobnosti, jako například herec a velký bojovník za životní prostředí, Leonardo DiCaprio v hlavním městě. „Je mi ctí připojit se k domorodým vůdcům a domorodým národům, protože bojují za klimatickou spravedlnost,“ zdůraznil herec.

foto: pinterest.com

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace