eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jaký sport si vybrat? Zeptejte se hvězd!

Autor: Markéta — 28. 12. 2016

Každý by si měl vybrat především takový pohyb, který ho baví a láká. Co když jste ale v koncích a pořád nemůžete najít tu správnou aktivitu? Znamení Zvěrokruhu vám poradí, jaká disciplína se hodí právě pro vás nejvíc.

Běh, kolo, brusle, tenis? Stále ne a ne najít sport, který by vás nadchnul a vydržela byste u něj déle, než týden? Zkuste se nechat inspirovat hvězdami. Každé znamení zvěrokruhu představuje jiný osobnostní typ, což se odráží i ve výběru sportu, který je pro dané znamení jako dělaný. Jaký sport se hodí k vašemu znamení?

Adrenalinový Beran

Berani mají sport v krvi. Trpělivost však není silnou stránkou Beranů a proto je sport musí nadchnout na první lekci, jinak je elán rychle opouští. Když jim však aktivita sedne, začnou se jí pravidelně věnovat a rychle se jim dostane pod kůži. Jako stvořené jsou pro ně bojové sporty nebo sporty adrenalinové. Skok padákem či bungeejumping nebo jiná jednorázová aktivita je trefou do černého.

Vytrvalý Býk

Na rozdíl od Beranů, Býci jsou vytrvalci a houževnatci. Proto jsou pro ně vhodné dlouhodobé aktivity, jejichž výsledek není rychle patrný. Problém jim nedělá ani sportovní rutina, denně opakovat stejná cvičení není žádný problém. Ideální je tak pro Býky běh v kombinaci s klasickým posilováním.

Hraví Blíženci

Blíženci se nebojí nových věcí a jakmile se v tělocvičně objeví nová aktivita, neváhají ji vyzkoušet. Hrnou se do aktivit jako třeba bikram jóga či pole dance. Cizí jim nejsou ani kolektivní sporty jako volejbal či basketbal. A přímo nadšení jsou Blíženci z netradičních sportů, které jsou spíše hrou. Skvělou volbou je tak rpo ně třeba paintball či laser game.

Rak-Jogín

Raci jsou orientovaní spíše niterně a to se projevuje i ve sportu. Proto volí náročnější cvičení, jako například jóga či pilates. Raci totiž chtějí cvičit nejen fyzičku, ale také svou psychiku.

Lev, král posilovny

Lev se rád předvádí a rád ukazuje své schopnosti a dovednosti. Ideální je pro ně proto posilovna, kde se vyřádí na nepřeberném množství přístrojů všem na očích. Zazářit dokáží také v kolektivních sportech, třeba ve florbale, fotbale či hokeji. Na hřišti totiž potřebují dokázat nejen svou sílu, ale také organizační schopnosti.

Organizovaná Panna

Pro Panny je ideální jakýkoliv sport, kde si mohou kontrolovat dosažené pokroky a cíle. Odškrtávání kilometrů při běhu nebo jízdě na kole či rotopedu je pro ně to pravé. Netradičním, ale vhodným sportem je pro ně také střelba. Panny jsou velmi vytrvalé a nepoleví, dokud nedosáhnou toužených výsledků.

Váhy v rytmu tance

Váhy si dávají hodně pozor na to, jak i při sportovních aktivitách vypadají, a když půjde o něco moc upoceného a drsného, nebudou se cítit dobře. Co jim sedne nejvíce, jsou různé tance. Při těch zamakají, ale zároveň budou vypadat elegantně. Váhy navíc mají skvělý cit pro rytmus. Správnou volbou budou také brusle, ať už kolečkové nebo klasické.

Bojový Štír

Štíři, obdobně jako Raci, vyhledávají aktivity nejen fyzické, ale také duchovní. Tai-či nebo capoeira, které pracují s vůli a soustředěním, jsou tak ideální volbou pro Štíra. Dobrou volbou je také kickbox, který pomáhá zvládat agresi.

Kolektivní Střelci

Obdobně jako Blíženci i Střelci jsou hraví a sází na netradiční sporty. Proto i pro ně je dobrým sportem laser game či paintball. Nepohrdnou ale ani zumbou, lezeckou stěnou nebo házením frisbee.

Konzervativní Kozoroh

Kozorozi jsou konzervativní, což platí i ve sportu. Když se sportem přestanou, často se pak vracejí k osvědčeným aktivitám a novinky nevyhledávají. Rychlé a zběsilé sporty nejsou nic pro ně. Proto sází na klasiky jako aerobic či jízda na kole.

Venkovní Vodnář

Vodnáři se často pouštějí do sportů, které jen tak někdo nezná. Třeba taková indiaca nebo wallyball. A když tyto aktivity nejsou dostupné, vyhledávají třeba venkovní posilovny. Aktivitu si vždy upraví k obrazu svému a pustí se do čehokoliv, co se jim zlíbí a co je právě napadne.

Plovoucí Rybičky

Ryby patří do vody a proto není nijak překvapivé, že tím pravým sportem pro ně je plavání. Další možností je pilates a různé druhy jógy, které Rybám dovolí odstřihnout se od okolí, když to potřebují.

Sportujete? A sedí vaše oblíbená aktivita k vašemu znamení?

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace