eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Chystáme se do školy: Jak správně vybrat školní batoh?

Autor: Klára — 21. 4. 2017

I když je září ještě daleko, nejspíš už se váš malý školák nemůže dočkat. A vybírání školní výbavy se za chvilku rozjede naplno. A nejdůležitější položkou na tom seznamu je bezesporu školní batoh. Už ho máte vybraný, nebo zatím tápete?

Proč je kvalitní batoh tak důležitý?

Vašeho malého školáka bude na školních aktovkách pro prvňáčky nejspíš zajímat jen její vzhled to. Vy byste ale měli věnovat pozornost spoustě důležitých detailů. Nevhodné či nekvalitní školní zavazadlo totiž může způsobit nepříjemné zdravotní potíže. Děti nosí na zádech každý den pořádný náklad a batoh či aktovka se musí postarat o to, aby byla váha rovnoměrně rozmístěná a neničila dětem záda.

Tip: Školní aktovky v akci vám mohou ušetřit nemalé peníze. Se slevou můžete sehnat třeba i školní batoh Topgal – batohy této značky patří k těm nejkvalitnějším.

Jak správně vybrat školní batoh?

  • Aktovky i batohy by měly mít pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy (alespoň 4 cm). Takto konstruovaný batoh nebrání zdravému vývoji dětské páteře.

  • Vybírejte jen mezi speciálními batohy do školy – ty mají odlišnou konstrukci.

  • Batoh by měl být co možná nejlehčí – ne o moc více než 1 kg.

  • Musí být vybaven bezpečnostními prvky – barvy, reflexní elementy či odrazky se postarají o bezpečnost vašich dětí v blízkosti silnice.

  • Batoh či školní aktovku vybírejte podle věku a velikosti dítěte – pro menší školáky koukejte na školní batohy a pro větší školáky už můžete vybírat ze studentských batohů.

  • Zjistěte si, zda batoh prošel nezávislými testy zaručující nezávadnost výrobku. Levné batohy z tržnice vám sice ušetří nějakou tu korunu, ale jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů a nesplňují základní bezpečnostní požadavky.

  • Ujistěte se, že má batoh vyztužené dno a dostatek jednotlivých přihrádek, kapes a komor.

  • Hodí se i příslušenství jako kapsa na lahev, termokapsa na svačinu, poutko, prostor pro jmenovku…

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace