eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Buďte fit a krásná i na podzim!

Autor: dokonalazena — 11. 11. 2013

Ve dne je někdy ještě pěkné letní počasí, v noci ale teploty pomalu mohou dosahovat bodu mrazu. A právě teplotní rozdíly představují velkou zátěž pro vaše tělo a hlavně pro pokožku.  Dřívější stmívání zase nepůsobí právě dobře na naši psychiku. Poradíme vám, jak zůstat i na podzim fit.

podzim 177499043

 

Podzimní únava, to je už zavedený pojem

Jak se jí bránit? Základem dobrého rozpoložení v tomto období je rozhodně dostatek spánku. Vaše tělo se příjemně zregeneruje a s horkým čajem a nějakou příjemnou knihou v ruce se zase zbavíte všudypřítomného stresu, který vašemu organismu rovněž nesvědčí. Pokud si ve vašem jídelníčku i nadále nachází místo ovoce, nebráníte se otužování (stačí se nesprchovat horkou vodou, ale spíše vlažnou a na závěr pustit proud studené vody) a najdete si čas minimálně na dvě hodiny aktivního pohybu týdně, to nejdůležitější jste pro sebe již učinili.

Péče o pleť

Dalším cílem vaší zvýšené péče by měla být nyní rozhodně také vaše pleť. „Zaprvé dostala v létě notně zabrat při slunění, zadruhé jí nedělají vůbec dobře velké výkyvy teplot, které jsou pro podzim typické. Pomoct jí můžete vhodnými regeneračními krémy, pleťovými maskami, nebojte se pokožku čistit peelingovými gely a je ideální čas zamyslet se nad zbavením se pigmentových map, pih a třeba taky začít s trvalou epilací nežádoucích chloupků, abyste další léto už nemuseli trávit čas jejich zbytečným odstraňováním,“ doporučuje Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu kosmetičky, ideální podzimní péče o vaši pleť v salonu krásy by měla vypadat takto: Nejprve povrchové i hloubkové čištění, obličejová masáž, ošetření správnou maskou dle vašeho typu pleti, tonizace, hydratace, případně konzultace používaných kosmetických přípravků a příprava na zimu, na kterou není nikdy dost brzy.

Sdílejte tento článek


Komentáře uzavřeny.

Komentovat

Reklama

Reklama

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace